„Biblioteka Dobre Miejsce. Dla Mnie - Dla Ciebie - Dla Nas”

„Biblioteka Dobre Miejsce. Dla Mnie - Dla Ciebie - Dla Nas”
piątek, 22-06-2018, 09:24

W poniedziałek 18 czerwca odbyło się przedstawienie, które było  ostatnim punktem programu „Biblioteka Dobre Miejsce. Dla Mnie - Dla Ciebie - Dla Nas”. Biblioteka została laureatem konkursu ogłoszonego przez Fundację Banku Zachodniego WBK „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM” . W ramach tego projektu od września 2017 r. do czerwca 2018 r.  realizowany był program w którym znalazły się m.in.: spektakle teatrzyku lalkowego Błękitny Ptak, spotkania Klubu Kulinarnego i Robótek Ręcznych oraz współpraca z seniorami i młodzieżą. Ostatnim, kończącym projekt,   był spektakl  uczennic I LO w Dzierżoniowie, które przygotowały występ pod kierunkiem Sebastiana Runowicza i  zaprezentowały uczniom z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 dwa fragmenty bajek : „O  czerwonym kapturku”  i „O trzech świnkach i wilku”. Po przedstawieniu licealistki poprowadziły zabawę ruchową, w którą dzieci bawiły się w rytm piosenki pt.  „Kaczuszki”.