Dziewczyna o sarnich oczach

Dziewczyna o sarnich oczach
piątek, 24-03-2017, 10:34

Spotkanie z dr. Ryszardem Mierzejewskim, promujące najnowszy tomik poetycki Dziewczyna o sarnich oczach, zgromadziło w środę 22 marca grono przyjaciół Autora, lokalnych poetów oraz czytelników biblioteki. Poeta opowiadał o swojej twórczości i historii powstania najnowszego tomiku, na który złożyły się wiersze powstałe na przestrzeni kilkunastu lat. Cały foliał poświęcony jest poezji miłosnej. Wśród utworów można znaleźć zarówno przepojone zmysłowością erotyki, jak i nostalgiczne wiersze pełne  liryzmu. Utwory zaprezentowali gościom: Autor oraz Krzysztof Urzędowski, również poeta. Prowadząca spotkanie- polonistka Jolanta Maniecka, zwróciła uwagę na wrażliwość poety, który pod maską szorstkości ukrywa delikatną duszę artysty. Najnowszy tomik Dziewczyna o sarnich oczach oraz wcześniejsze utwory poety dostępne są w bibliotece.