Książ i jego najcenniejszy kwiat.

SZANOWNI CZYTELNICY ! W LIPCU i SIERPNIU Biblioteka będzie czynna w godz. 9:00 – 17:00. W czwartki w godz. 8:00 -12:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Książ i jego najcenniejszy kwiat.
wtorek, 05-06-2018, 14:57

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy odwiedzili bibliotekę, by wysłuchać opowieści o Książu i jego najcenniejszym kwiecie, czyli o księżnej Daisy von Pless. Prelegentka Anna Plewak przedstawiła historię zamku Książ oraz sylwetki jego najsłynniejszych mieszkańców, Jana Henryka XI, Jana Henryka XV oraz Daisy. Słuchacze wyruszyli również w wirtualny spacer szlakiem przyrodniczo-edukacyjnym Ścieżka Hochbergów oraz szlakiem Doliny Różaneczników. Trasy te są bardzo malownicze, dawno już wyznaczone, ale mimo wszystko mało uczęszczane. Prelegentka zaprezentowała ciekawe książki o księżnej Daisy, a na zakończenie wyjaśniła dlaczego księżna jest najcenniejszym kwiatem zamku Książ.