Młodzieżowe Drużyny OSP spotkanie z Iwoną Aibin

SZANOWNI CZYTELNICY ! W LIPCU i SIERPNIU Biblioteka będzie czynna w godz. 9:00 – 17:00. W czwartki w godz. 8:00 -12:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Młodzieżowe Drużyny OSP spotkanie z Iwoną Aibin
środa, 13-06-2018, 10:17

W środę 6 czerwca w filii Biblioteki odbyło się spotkanie młodzieży szkół podstawowych z panią Iwoną Aibin, która aktywnie działa na rzecz zakładania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych przy Ochotniczej Straży Pożarnej. Członkami MDP mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat, którzy pragną rozwijać swoją sprawność fizyczną oraz działać na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Pani Aibin zilustrowała swoją opowieść zdjęciami. Opowiedziała również młodzieży o szkoleniu psów ratowniczych wspierających akcje udzielania pomocy podczas różnego rodzaju katastrof. Szczególny nacisk położyła na budzenie w dzieciach wrażliwości na drugiego człowieka oraz naturę.