Podróże małe i duże

Podróże małe i duże
środa, 08-11-2017, 12:47

Za oknem szaro, wietrznie i deszczowo, a w Filii biblioteki dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 4 w Dzierżoniowie przeniosły się do krainy słońca i pogody. Stało się tak za sprawą tematu zajęć bibliotecznych, którym były podróże. Dzieci ochoczo wspominały swoje wakacyjne wyjazdy, opowiadały o ulubionych miejscach wypoczynku, a także wymieniły z jakich środków transportu korzystały.
Z małpką z książki „Baw się z psotną małpką!” przedszkolaki wyruszyły do Afryki, gdzie spłatały figla papudze i lampartowi. Następnie z Myszką Minnie dzieci udały się do Paryża na pokaz kokard, zwiedzając przy okazji tak słynne miejsca jak Luwr, Łuk Triumfalny, Pola Marsowe czy Wieża Eiffla.
Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, m.in. że pochodząca z Rosji lalka, to matrioszka, a we Francji jada się żabie udka i ślimaki. Sprawdzianem wiedzy maluchów były odpowiedzi na zadane przez bibliotekarki zagadki.
Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało kolorowy biblioteczny balonik z życzeniami udanych lotów balonem w przyszłości.