Katar uznawany za najbogatsze i najbezpieczniejsze państwo świata jest jednocześnie jednym z krajów najmniej znanych Polakom i niewiele jest polskojęzycznych opracowań na jego temat. Za sprawą organizacji chyba najważniejszej sportowej imprezy światowego formatu – XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 – rośnie jego rozpoznawalność, a wraz z nią zainteresowanie samym Katarem. Jak żyje się i pracuje w tym niebotycznie bogatym kraju? Co sprawia, że jest wyjątkowy?
Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu OliveraStone'a. Za Rzym, za towarzyszy broni! Krwawa. Błyskotliwa. Brutalna. - Giles Kristian. Nie można odwrócić się od Rzymu.
Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię! ◄ Barack Obama, były prezydent USA, o PROBLEMIE TRZECH CIAŁ
Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię! ◄ – Barack Obama, były prezydent USA