Bezgotówkowa wymiana książek i ubrań - V edycja

 

Bezgotówkowa wymiana książek i ubrań - V edycja
Thursday, 02-07-2015, 12:08
Wywiad do Radia Sudety

Coraz bardziej popularne w Polsce wymiany ubrań zawitały także do naszej biblioteki. W piątek 26 czerwca odbyła się już piąta edycja bezgotówkowej wymiany ubrań i książek.

Wymieniane były głównie ubrania damskie, dodatki oraz ubranka dziecięce. Przebieg całej akcji był bardzo prosty: wystarczyło przynieść rzeczy, których chcemy się pozbyć i poszukać wśród przyniesionych przez innych ubrań czegoś dla siebie. Warunkiem wzięcia udziału w imprezie było przyniesienie do biblioteki czystych, niezniszczonych ubrań lub książek.
Bezgotówkowa wymiana ubrań i książek była skierowana szczególnie do osób, które chcą odświeżyć garderobę lub biblioteczkę nie wydając przy tym fortuny. Można pozbyć się niechcianych rzeczy, a tym samym znaleźć coś niepowtarzalnego i wyjątkowego. Uczestniczki imprezy oprócz wymiany ubrań czy książek mogły napić się kawy i herbaty, spędzić czas w miłej atmosferze. Rozmowom nie było końca. Rzeczy, które nie zostały wybrane właściciele mogli zabrać z powrotem do domu. Pozostałe ubrania zostały przekazane dla rodzin potrzebujących za pośrednictwem dzierżoniowskiej Straży Miejskiej. Planowane są kolejne edycje akcji.