Przyjechała wyczekiwana ciocia Jadzia.

 

Przyjechała wyczekiwana ciocia Jadzia.
Friday, 23-10-2015, 14:34

W czwartek  22 października do Działu Dziecięco-Młodzieżowego przyjechały prosto z Brazylii dawno wyczekiwane  – Eliza Piotrowska z ciocią Jadzią. Podróżniczki zostały przywitane przez dzieci
z kółka bibliotecznego ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach. W trakcie spotkania pisarka przedstawiła bohaterkę opowiadań, ciocię Jadzię. Okazało się, że pierwowzorem cioci jest sama autorka. Eliza Piotrowska opowiedziała również o życiu we Włoszech i w Brazylii gdzie mieszka. Zapowiedziała też nowe książki, nad którymi teraz pracuje. Wyjawiła kilka tajemnic, które znają tylko uczestnicy spotkania, o powstających kolejnych części przygód zwariowanej cioci Jadzi. W dalszej części spotkania młodzi czytelnicy zadawali mnóstwo pytań odnośnie ulubionych przez autorkę potraw, miejsc i zwierząt.
Na zakończenie pisarka podziękowała za spotkanie w języku włoskim oraz portugalskim i ten moment bardzo spodobał się dzieciom.  Był jeszcze czas na pamiątkowe fotografie oraz autografy. Spotkanie było fantastyczne i uczestnicy mają nadzieję, że Eliza z ciocią Jadzią jeszcze zawitają do Dzierżoniowa.

http://mbp.dzierzoniow.pl/sites/default/files/zdjecia/img_7445.jpg

http://mbp.dzierzoniow.pl/sites/default/files/zdjecia/img_7463.jpg