Gucio na tropie tajemnicy strychu Autor: Małgorzata Kur

 Szanowni CZYTELNICY, zmiana numeru telefonu w Dziale Dziecięcym FILII-Dział Gromadzenia tel. 502 138 681

 

Gucio na tropie tajemnicy strychu Autor: Małgorzata Kur
Tuesday, 03-08-2021, 15:17
Gucio na tropie tajemnicy strychu Autor: Małgorzata Kur

Jeśli jeszcze nie masz w dziecięcej biblioteczce książeczki o przygodach Gucia, najwyższa pora! Chcesz wyzwolić u swojego dziecka odwagę i ciekawość? Przed Tobą najlepsza możliwa książka, która pomoże Ci tego dokonać!

"Gucio na tropie tajemnicy strychu" Małgorzaty Kur to wciągająca historia młodego odkrywcy, który tym razem pragnie rozwiązać zagadkę, co chrobocze na strychu. W swojej niezawodnej walizce w kształcie pingwina ma takie gadżety, jak: lupa, latarka, lornetka, notes, zielony cienkopis. Przedmioty te posłużą jako skuteczne pomoce dla małego Sherlocka Holmesa.

Aby rozwiązać zagadkę, Gucio musi wykazać się niezwykłą logiką i bystrością umysłu, Przed nim stoją także wyzwania - pokonanie przeszkód w postaci zastawionych pułapek i błędnych tropów. Okazuje się, że dla Gucia to żaden problem - w końcu marzy o tym, aby w przyszłości zostać prawdziwym detektywem. Uwielbia rozwiązywać zagadki, a towarzyszy mu w tym jego przyjaciel, kot Migot.

Jeśli zależy Ci na rozbudzeniu u Twojego dziecka ciekawości świata oraz wytrwałości w dążeniu do celu - to ta książka jest dla Was. Nieśmiałość oraz brak pewności siebie odejdą w zapomnienie, dzięki czemu pokonywanie przeszkód życia codziennego stanie się łatwiejsze.

"Gucio na tropie tajemnicy strychu" Małgorzaty Kur to kolejny tom po "Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej" z serii Cała Polska Czyta Dzieciom. Książka została nagrodzona w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka, Biblioteki Narodowej i Ambasady Szwecji. We wspaniałe ilustracje książkę ubrała Anna Simeone.

Gatunek: