„BALLADYNA" JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OBRAZIE I SŁOWIE

„BALLADYNA" JULIUSZA SŁOWACKIEGO W OBRAZIE I SŁOWIE
piątek, 04-09-2020, 11:17

W tym roku Narodowe Czytanie skupiło się wokół tragedii Juliusza Słowackiego. Sztuka, wielokrotnie wystawiana na scenie, jest  inspiracją zarówno dla mistrzów  pióra, jak i pędzla.

Od 4 września w holu biblioteki w Rynku oraz w Wypożyczalni można zobaczyć prace naszych regionalnych twórców:Teresy Walczak, Haliny Włoszczyńskiej, Anny Plewak, Martyny Gondek, Jerzego Kukulskiego,  Jarosława Rasia i   Tadeusza Kwazebarta, którzy przedstawili własne wyobrażenie "Balladyny". Bardzo dziękujemy wszystkim twórcom za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Czytelników zaś informujemy, że niektóre prace można kupić.  Wystawa eksponowana będzie do  końca września. Serdecznie zapraszamy.