Cykl Posłaniec burzy

 

Cykl Posłaniec burzy
czwartek, 30-12-2021, 11:26

“Posłaniec Burzy” to powieść fantastyczna oparta na wierzeniach Majów.

J.C. Cervantes stworzyła własną historię w ramach znanej i lubianej serii “Rick Riordan Przedstawia”. Autorka słynie z doskonałych książek młodzieżowych bazujących na różnych mitologiach z całego świata.

Książka z pewnością jest świetnym wyborem dla dzieci i nastolatków uwielbiających powieści fantasy. Treść świetnie oddaje problemy, z którymi zmaga się młodzież i w doskonały sposób miesza ze sobą świat realny i czasy Majów.

Zane Obispo to kulejący chłopiec, który całe dnie bada uśpiony wulkan za swoim domem. Okolice wulkanu zwanego Bestią to dla niego schronienie przed prześladującymi go rówieśnikami, którzy śmieją się z tego, jak wygląda, i z laski, którą musi się podpierać. Życie chłopca zmienia się, gdy krater wulkanu staje się miejscem katastrofy dwusilnikowego samolotu. Zane spotyka dziwną dziewczynę o imieniu Brooks, która zdradza mu straszną tajemnicę. Los bohaterów szybko na stałe splata się z losami bogów prastarej mitologii.

Sceptyczny Zane, poniewierany przez wszystkich innych ludzi, nagle nie ma wyboru - musi uwierzyć w zupełnie nowy świat. Po raz pierwszy w życiu nareszcie zaczyna coś znaczyć, gdy jego życie zaczyna się kręcić wokół mistycznych stworzeń. To wszystko jest tylko początkiem historii. Los Zane’a splata się z losem boga śmierci i innych mitologicznych kreatur. Bohater poznaje rzeczywistość, w której magia, fantastyczne stworzenia i bogowie faktycznie istnieją, a ON wreszcie ma do odegrania jakąś większą rolę. Świat pełen tajemnic, przepowiedni i wypraw staje się tajemniczym uniwersum mitologii Majów.