Etnografia. Materialna kultura ludowa Polski na tle porównawczym

Etnografia. Materialna kultura ludowa Polski na tle porównawczym
wtorek, 12-11-2019, 12:29

Atrakcyjnie opracowana, znakomita i monumentalna praca profesora Mariana Pokropka, nestora polskiej etnografii, ukazuje odchodzący świat tradycyjnej kultury materialnej, stanowiącej nasze wspólne dziedzictwo narodowe. W poszczególnych rozdziałach autor omawia rozmaite zagadnienia dotyczące kultury materialnej na tle procesów gospodarczych i społecznych, uwidacznia zachodzące pod ich wpływem przekształcenia, a także zmiany wynikające z postępu technologicznego. Integralną częścią książki są ilustracje - w większości unikatowe fotografie i rysunki pochodzące z prywatnego archiwum profesora Pokropka. Najstarsze powstały na początku lat 50 XX wieku, najmłodsze autor wykonywał w pierwsze dekadzie bieżącego stulecia.