Franklin wita dzieci w bibliotece

Franklin wita dzieci w bibliotece
poniedziałek, 26-10-2015, 13:46
Dzieci oglądają książki

W dniach 19 - 23 października Filię biblioteki odwiedziły dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie. Na pierwszoklasistów czekały ciekawe i bardzo kolorowe książeczki, zagadki logiczne oraz warsztaty plastyczne. Podczas spotkań dzieci poznały bliżej sympatycznego bohatera książek dla dzieci Franklina. Mali czytelnicy z uwagą wysłuchali opowiadania pt. „Franklin boi się burzy” i włączyli się do głośnego czytania naśladując odgłosy szumu wiatru, spadających kropel deszczu i grzmotów. Przygoda zielonego żółwika stała się okazją do przypomnienia właściwego zachowania podczas burzy i innych zjawisk atmosferycznych. Dzieciom bardzo podobały się książki dźwiękowe oraz rozkładane z elementami 3D przedstawiające dinozaury, życie rycerzy i dzikich zwierząt. Na zakończenie mali uczniowie mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi i wykonali oryginalne zakładki w kształcie kotów, lisków, smoków i żabek. Wykonano wiele pamiątkowych zdjęć i zachęcono dzieci do skorzystania z październikowej promocji, która umożliwia wyrobienie karty bibliotecznej bez opłat.