Otwarcie wystawy malarstwa Heleny Lipowskiej

Otwarcie wystawy malarstwa Heleny Lipowskiej
czwartek, 14-01-2016, 08:20
otwarcie wystawy malarstwa

W ramach cyklu „Człowiek z pasją” 12 stycznia w Filii MPBP w Dzierżoniowie odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Heleny Lipowskiej. Gości przybyłych na uroczystość powitała dyrektor Jadwiga Horanin. Przyjaciółki, koledzy artystki i czytelnicy z zainteresowaniem obejrzeli zaprezentowane w galerii obrazy i wysłuchali relacji artystki, która zdradziła kulisy swojej twórczości. Upodobania do rysunku, malarstwa i innych prac manualnych przejawiała już w dzieciństwie, jednak jej dusza artystyczna w pełni przemówiła dopiero w dorosłym życiu, po zakończeniu pracy zawodowej. Pani Helena rozwija swój talent artystyczny już od 20 lat, uczestnicząc w zajęciach grupy artystów- amatorów działających przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Udało jej się odnieść na tym polu kilka sukcesów, prezentowała swoje dzieła na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych otrzymując wyróżnienia i nagrody w konkursach. Godna podziwu jest różnorodność tematów i technik, które stosuje przy wykonywaniu prac. Pani Helena jest bardzo aktywną i wrażliwą osobą, chętnie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. W bibliotece jest stałą bywalczynią, uczestniczy w spotkaniach Klubu Komputerowego i robótek ręcznych. W wolnych chwilach uprawia działkę, śpiewa w chórze oraz troszczy się o zwierzęta. Zachęcamy do obejrzenia wystawy, która będzie dostępna w Filii do 24.02.2016r.