Pisarka Joanna Jax w Bibliotece !

Pisarka Joanna Jax w Bibliotece !
wtorek, 16-04-2019, 14:17

12 kwietnia w Filii Biblioteki gościliśmy Joannę Jax. Jest to autorka bardzo poczytnych powieści z historią w tle, takich jak „Dziedzictwo von Becków”, „Syn zakonnicy”, seria „Zemsta i przebaczenie” oraz  najnowsza powieść „Ziemia ludzi zapomnianych”. Książka „Długa droga do domu” głosami czytelników, została wybrana do finału Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Grono jej wiernych czytelników stale rośnie, a oczekiwania na kolejne jej publikacje zaczynają nabierać znamion pewnej histerii  Można było doświadczyć tego na spotkaniu, kiedy większość gości  (łącznie z nami bibliotekarzami) pytało z nadzieją, czy pani Joanna przywiozła ze sobą na sprzedaż 3 tom cyklu „Zanim nadejdzie jutro”. Z dużym zawodem dowiedzieliśmy się ,że tom ten zostanie wydany dopiero pod koniec kwietnia… Książki na tle historycznym wymagają znajomości realiów  z danej epoki Joanna Jax poświęca dużo czasu na ich sprawdzanie. Przyznała ,że najczęściej sięga po „Słownik gwary warszawskiej” i opracowania dotyczącej II wojny światowej. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i składaniem autografów na przyniesionych przez czytelników książkach.