Popołudnia z kulturą i literaturą

Popołudnia z kulturą i literaturą
czwartek, 14-09-2017, 10:44
dzieci w bibliotece

W ramach projektu „Popołudnia z kulturą i literaturą” od września dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 5 uczestniczą raz w tygodniu w zajęciach czytelniczo- zabawowych przygotowanych przez bibliotekarki Filii. Pierwsze spotkanie związane było z wakacyjnymi podróżami. Dziewczynki z entuzjazmem oglądały książki młodej podróżniczki Neli, która relacjonuje swoje przeżycia oraz fascynujące przygody z odkrywania najdalszych zakątków świata w programie Telewizji Polskiej „Nela Mała Reporterka”, natomiast chłopców zaciekawiły pozycje opisujące pociągi i samoloty. Wszystkim spodobał się pomysł wykonania własnego statku i samolotu z papieru. Wesoły pociąg zawiózł dzieci do kilku tajemniczych miejsc, które należało rozpoznać. Było to ciekawe i pełne przygód popołudnie w bibliotece.