Spotkanie Klubu Podróżnika z Sebastianem R. Bielakiem

Spotkanie Klubu Podróżnika z Sebastianem R. Bielakiem
środa, 06-11-2019, 14:40

5 listopada w bibliotece w Rynku odbyło się spotkanie Klubu Podróżnika. Gościem był Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, wykładowca, fotograf, przyrodnik i podróżnik. Prelegent przyjechał do Dzierżoniowa, aby opowiedzieć o swojej niezapomnianej podróży na Alaskę. Zafascynowany tym odległym zakątkiem świata spędził na drugiej półkuli trzy miesiące - odwiedzając Półwysep Kenai oraz Wyżynę Środkowego Jukonu. Sebastian R. Bielak zrealizował swoje marzenie o wyprawie do Ameryki dzięki zdobyciu stażu naukowo-badawczego (w trzech parkach: Kenai, Koynkuk i Nowitna), który zaowocował zdobyciem praktycznego doświadczenia i wzrostem wiedzy o ochronie środowiska. Niemal dwie godziny zafascynowani wykładem czytelnicy słuchali interesującego wykładu o Alasce. Podróżnik oprócz przedstawienia prezentacji bogatej w piękne, kolorowe zdjęcia krajobrazów opowiedział także wiele ciekawostek dotyczących alaskańskiej przyrody i zauważalnych tam problemów ekologicznych. Zdradził sekrety dotyczące codziennego życia Alaskańczyków. Wyprawa na drugi koniec świata była wspaniałą przygodą, dlatego Sebastian R. Bielak napisał książkę ze swoimi wspomnieniami - ,,Po wybrzeżach Alaski”. Można ją wypożyczyć w naszej bibliotece, do czego serdecznie zachęcamy!