Spotkanie z Olgą Troczyńską - Program z zakresu profilaktyki alkoholowej i przeciwdziałania narkomanii

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

Spotkanie z Olgą Troczyńską - Program z zakresu profilaktyki alkoholowej i przeciwdziałania narkomanii
wtorek, 21-05-2024, 10:30

21 maja w Wypożyczalni w Rynku odbyły się dwa spotkania z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Komisji Edukacji Narodowej. Naszym gościem była Olga Troczyńska, dyplomowany psycholog oraz certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Zajęcia edukacyjno – profilaktyczne dotyczące skutków zażywania alkoholu miały uświadomić młodzieży jak używki oddziałują na nasze zmysły. Uczniowie przy pomocy specjalistycznych okularów mieli szansę doświadczyć jak wygląda świat widziany oczami osoby będącej pod wpływem wpływem alkoholu czy narkotyków oraz jaki to ma wpływ na koordynację ruchową. Okazało się, że bycie pod wpływem środków odurzających skutkuje poważnymi zniekształceniami widzianego obrazu, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej. Ćwiczenia w alkogoglach dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu i uzmysłowiły związane z tym niebezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone warsztaty pozwolą naszej młodzieży dokonywać właściwych i zdrowych wyborów. Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość.

Projekt finansowany ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach Programu z zakresu profilaktyki alkoholowej i przeciwdziałania narkomanii.