Warsztaty tworzenia komiksu ze Zbigniewem Masternakiem

UWAGA! 24 grudnia (Wigilia) biblioteka czynna w godz. 7:00-12:00. 31 grudnia (Sylwester) biblioteka czynna w godz. 7:00-15:00. Zapraszamy!

Warsztaty tworzenia komiksu ze Zbigniewem Masternakiem
piątek, 12-10-2018, 12:35
warsztaty komiksowe

Młodzież z klasy V i VII Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Dzierżoniowie wzięła udział w warsztatach tworzenia komiksu, które odbyły się 9 października w Filii Biblioteki. Warsztaty poprowadził Zbigniew Masternak, autor wielu książek m.in. bestsellera „Nędzole” i cyklu powieściowego „Księstwo”, twórca scenariuszy filmowych i komiksów oraz dziennikarz. Autor jest również wielkim fanem futbolu, sam gra w piłkę nożną w Reprezentacji Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej i może się pochwalić sporą ilością bramek. Podczas spotkania zaproszony gość zaproponował narysowanie historyjki komiksowej rozgrywającej się w naszym mieście. Przy pomocy ołówka, kredek i długopisu młodzież próbowała w krótkim czasie stworzyć ciekawą opowieść obrazkową. Okazuje się, że najważniejszy był pomysł, technikę zawsze można poprawić, natomiast bez kreatywności trudno było stworzyć coś oryginalnego. Młodzież pracowała bardzo intensywnie, a następnie zaprezentowała innym swoje krótkie historyjki komiksowe. Warsztaty miały na celu zachęcenie młodych ludzi do niebanalnego spędzania wolnego czasu i wykorzystania swojego potencjału pomysłów.