Nabór na stanowisko bibliotekarza

Nabór na stanowisko bibliotekarza
poniedziałek, 10-09-2018, 12:48

DYREKTOR MIEJSKO-POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. K. K. BACZYŃSKIEGO OGŁASZA NABÓR NA STANOWISKO BIBLIOTEKARZA

I. Zakres obowiązków na stanowisku objętym naborem:
•    bieżąca obsługa czytelników (udostępnianie zbiorów bibliotecznych na miejscu i na zewnątrz; udzielanie informacji bibliotecznych, bibliograficznych i rzeczowych, itp.);
•    prowadzenie dokumentacji bibliotecznej;
•    dbałość o stan powierzonego księgozbioru i mienia biblioteki,
•    organizowanie form pracy z czytelnikiem, służących popularyzowaniu książki i czytelnictwa (wystaw,  konkursów, spotkań  z  autorami, szkoleń, konkursów, pogadanek, akcji plenerowych itp.);
•    wyszukiwanie sposobów na pozyskiwanie środków pozabudżetowych (krajowych, unijnych) na projekty czytelnicze,
•    współpraca ze środowiskiem (z bibliotekami, placówkami oświatowymi, stowarzyszeniami itp.);

II. Charakter wymagań na stanowisku pracy:
•    wykształcenie: minimum średnie, preferowane bibliotekarskie;
•    wiedza z zakresu bibliotekarstwa i pracy w bibliotece;
•    biegła obsługa komputera (pakiet Open Office), urządzeń biurowych oraz swobodne korzystanie z Internetu;
•    stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wyżej wymienionym stanowisku;
•    umiejętność bezkonfliktowego działania i pracy w grupie.
•    wysoka kultura osobista.

III. Pożądane cechy osobowości:
samodyscyplina, zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków, otwartość, komunikatywność, umiejętność organizacji pracy, łatwość nawiązywania kontaktów, dokładność, kreatywność, chęć do pracy i współpracy

IV. Informacja o warunkach pracy na stanowisku:
1. Wymiar czasu pracy: 1 etat.
2. Czas pracy: jednozmianowy.
3. Pierwsza umowa o pracę zawarta na czas określony 3 miesięcy z możliwością zatrudnienia w przyszłości na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.
4. Wynagrodzenie ustalone zgodnie z Regulaminem wynagradzania pracowników Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie.

V. Wymagane dokumenty i oświadczenia:
1. Curriculum vitae
2. List motywacyjny

Klauzula informacyjna dla kandydatów ubiegających się o zatrudnienie dotycząca ochrony danych osobowych:
CV wraz ze zdjęciem oraz z klauzulą: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Rynek 2, 58-200 Dzierżoniów w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.” (zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)).

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem:
„Nabór na stanowisko bibliotekarza”
w Sekretariacie
Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
Rynek 2, 58-200 Dzierżoniów
I piętro

Termin składania ofert upływa w dniu 21.09.2018 r. godz. 15:30
Oferty, które wpłyną do Biblioteki po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Nabór przeprowadzi Komisja powołana przez Dyrektora Biblioteki.
O terminie i miejscu kolejnych etapów naboru kandydaci zostaną powiadomieni oddzielnym pismem lub telefonicznie.
Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej MPBP.

Kamila Szuszkiewicz-Czekała
p.o. Dyrektor