BIBLIOTEKA W TWOIM WIEKU

 Szanowni CZYTELNICY, zmiana numeru telefonu w Dziale Dziecięcym FILII-Introligatorni-Dział Gromadzenia tel. 502 138 681

 

BIBLIOTEKA W TWOIM WIEKU

Przygotownie do Świąt Bożego Narodzenia

Thursday, 08-12-2022, 10:10
Z początkiem grudnia słuchacze Biblioteki Malucha wzięli udział w kreatywnych zajęciach przygotowujących do Świąt Bożego Narodzenia. W ramach spotkania dzieci  wspólnie z Kicią Kocią poznały bożonarodzeniowe tradycje, wspólnie ze swoimi rodzicami  zbudowały choinkę  z klocków, którą udekorowały własnej roboty łańcuchami oraz wykrawały z piasku kinetycznego pierniczki.
Mikołajkowo

Mikołajkowo w Dziale Dziecięcym Filii

Wednesday, 07-12-2022, 14:13
Zagadkowo, wesoło i słodko czyli mikołajkowo w Dziale Dziecięcym Filii. Zatańczyć jak renifer, odnaleźć list z zadaniem od  Mikołaja, wykonać je, sprawdzić jakie niespodzianki kryją się w wielkim worku oraz pomóc reniferowi znaleźć drogę do sań. Takie zadania czekały na małych gości Działu Dziecięcego Filii, na wszystkich, którym udało się je wykonać czekała słodka niespodzianka!

Kilka słów o emocjach

Friday, 02-12-2022, 11:24
Dziecko w wieku przedszkolnym jest pełne emocji i sprzecznych uczuć a książka jest świetną pomocą do ich przepracowania. Dlatego na spotkaniu z Wiewióreczkami z Filii PP2 zaglądaliśmy do książeczek, żeby dowiedzieć się co to są emocje i jak sobie z nimi radzić. Dzieciaczki poruszyła historia misia, który nie chciał się dzielić zabawką z misiunią. My zapraszamy do biblioteki po inne książki...

Mikołaj w bibliotece

Friday, 02-12-2022, 10:57
Tydzień kończymy wizytami w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Słoneczna Piątka" oraz Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie.Ze względu na zbliżające się Mikołajki, powoli wprowadziłyśmy przedszkolaki w świąteczny nastrój.W książkach pt. "Święta w moim domu: Boże Narodzenie" Beaty Kołodziej i Ewy Stadtmuller, "Jak pracuje Święty Mikołaj?"...

Biblioteka Malucha Idą świeta ....

Tuesday, 29-11-2022, 13:47
Zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 6 lat wraz z rodzicami na grudniowe spotkanie w Bibliotece Malucha.Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się bezpośrednio w dziale lub telefonicznie (74 64 64 645).Informujemy, że pierwszeństwo uczestnictwa w zajęciach w Bibliotece Malucha będą miały dzieci zapisane do biblioteki. 

Biblioteczna Kicia Kocia z wizytą w przedszkolu

Tuesday, 29-11-2022, 12:40
Seria Kicia Kocia to książki dla dzieci autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej. Jej bohaterką jest mała, bystra kotka oraz jej przyjaciele. Książeczki o Kici Koci nie tylko bawią, ale także uczą maluchy i dzieci wielu przydatnych czynności . Dzisiaj nasza biblioteczna Kicia powędrowała do maluchów  z Niepublicznego Przedszkola  Promującego Zdrowie „Szóstka” w Dzierżoniowie.

O dobrych manierach w bibliotece

Tuesday, 29-11-2022, 12:24
Tematem, który przywiódł pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie do biblioteki był savoir-vivre. A jako, że w bibliotece poprawne zachowanie odgrywa dużą rolę, to skupiliśmy się  m. in. właśnie na zasadach u nas obowiązujących.

Międzynarodowy Dzień Misia

Monday, 28-11-2022, 12:53
Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Misia obchodziliśmy w naszej bibliotece przez cały tydzień. Uwieńczeniem świętowania było Wielkie Poszukiwanie Misia w piątek 25 listopada. Każdy śmiałek, który odważył się wziąć udział w poszukiwaniach, w nagrodę zabrał swojego misia do domu.Zabawy było co niemiara;-)  Każdemu poszukiwaczowi udało się odnaleźć swojego misia.

Święto Pluszowego Misia

Friday, 25-11-2022, 15:17
    Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym zorganizowano zabawę , ponieważ misie są ulubionymi bohaterami książek dla dzieci. W świętowaniu wzięła udział grupa trzecioklasistów  ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie. W czasie zajęć dzieci poznały historię pluszowego misia, rozwiązywały zagadki związane z misiami, które występują w...
Dzień Misia

Dzień Misia

Friday, 25-11-2022, 15:00
25 listopada swoje święto obchodzi wspaniały  przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. W naszej bibliotece „Święto Pluszowego Misia” obchodziliśmy wraz z dziećmi z klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie. W czasie zajęć nie mogło zabraknąć „misiowych” zabaw, zagadek. Dzieci wysłuchały opowiadania o panu Misiu z książki pt. „Nic nie przestraszy misia”. Na zakończenie nie mogło...

Pages