BIBLIOTEKA W TWOIM WIEKU

 

BIBLIOTEKA W TWOIM WIEKU
Legendy dzierżoniowskie

Legendy dzierżoniowskie

Monday, 16-05-2022, 15:48
Dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 4 niedawno brały udział w zajęciach bibliotecznych. Motywem przewodnim były „Legendy  Dzierżoniowa”, dzieci zaznajomiły się również z zasadami korzystania z księgozbioru bibliotecznego w Dziale Dziecięcym Filii. Przedszkolaki wysłuchały legend o „Smoku dzierżoniowskim”,  „O Doboszu z bębenkiem”. Celem zajęć było poznanie legend i opowieści o...
Lubię pszczoły

Lubię pszczoły

Tuesday, 10-05-2022, 09:01
Jak powstaje miód? Jakie są rodzaje miodów? Jak długo żyje pszczoła?  7 maja na te oraz wiele innych pytań dzieci otrzymały odpowiedź przy wspólnej zabawie. Pomocą służyły nam książki, bo jak  można byłoby  je pominąć? Zapylanie kwiatków czy zbieranie nektaru, wspólne wykonanie plastra miodu, skosztowanie miodu zrobionego przez pracowite pszczółki, wspólna gra w grę planszową XL,...

Ekspedycja po podwodnym świecie

Thursday, 05-05-2022, 11:39
W środowe popołudnie uczestnicy zajęć  Biblioteki Malucha wyruszyli na ekspedycję po podwodnym świecie. Dzieci miały  okazję poznać  zwierzęta morskie , które zaliczane są  do najbardziej fascynujących i tajemniczych  gatunków. Wspólnie z rodzicami łowiły ryby oraz wykonały domowego akwarium.

Podwodny świat

Tuesday, 26-04-2022, 14:47
Zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 6 lat wraz z rodzicami na majowe spotkanie w Bibliotece Malucha. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się bezpośrednio w dziale lub telefonicznie (74 64 64 645). Informujemy, że pierwszeństwo uczestnictwa w zajęciach w Bibliotece Malucha będą miały dzieci zapisane do biblioteki.
bajkowa

Ptaki i ich sprawy

Wednesday, 20-04-2022, 13:40
Sobotnie zajęcia Bajkowej Biblioteki to wiele radosnych chwil : czytanie o bocianie, budowa ptasiego gniazda, dziobanie ziarna a nawet wysiadywanie jaj!Podczas warsztatów plastycznych mali uczestnicy stworzyli wraz z opiekunami niezwykłe ptaki-cudaki. A na zakończenie wyruszyli na poszukiwanie wielkanocnych jajeczek.Zapraszamy na kolejne spotkanie dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunami!
Mała Książka Wielki Człowiek_kwiecień 2022

Mała Książka Wielki Człowiek_kwiecień 2022

Tuesday, 19-04-2022, 15:00
Mamy kolejnych kwietniowych Małych Czytelników, którzy okazali się wytrwali i uzbierali komplet naklejek i otrzymali odznakę Super czytelnika!!!

Zakończenie kursu komputerowego

Thursday, 14-04-2022, 10:15
Kolejni seniorzy zakończyli w bibliotece kurs z Podstaw Obsługi Komputera i Internetu. Na ostatnich zajęciach w Czytelni uczestniczki powtórzyły nabyte na warsztatach umiejętności oraz poznały techniki poruszania się po google mapach w Internecie. Dzięki udziałowi w kursie korzystanie z komputera i wyszukiwanie informacji na stronach www stało się znacznie prostsze i przyjemniejsze. Na końcu...

Dzień Czekolady w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym

Tuesday, 12-04-2022, 12:35
Dzisiaj obchodzony jest Dzień Czekolady. Z tej okazji  przybyłe do biblioteki dzieci z  Przedszkola Publicznego nr 1 w Dzierżoniowie uczestniczyły  w „smakowitych” zajęciach. Przedszkolacy  wysłuchali „czekoladowych” historii z serii o Cecylce Knedelek,  mogli spróbować różnych rodzajów czekolady oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek związanych z tym słodkim smakołykiem.
Ozdoby wielkanocne

Ozdoby wielkanocne

Monday, 11-04-2022, 12:08
W sobotę, 9 kwietnia, w Dziale  Dziecięcym Filii odbyły się wielkanocne zajęcia plastyczne, w których brały udział dzieci wraz z opiekunami.  Uczestnicy wykonali przepiękne ozdoby z papieru, wytłoczek i styropianu. Jedni uczyli się od drugich, a wesoła  atmosfera wpłynęła na efektywność wykonywanej pracy. Cała grupa spisała się na medal! Zapraszamy serdecznie za rok, na kolejne...

Deszczowe chmury w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym

Thursday, 07-04-2022, 11:42
Wiosenne zabawy, eksperymenty i prace plastyczne wypełniły czas naszym najmłodszym czytelnikom. W ramach comiesięcznych spotkań w Bibliotece Malucha dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami stworzyli chmury, z których popłynęły strugi deszczu. Ponadto maluchy odgadywały zagadki, poznały wiosenne kwiaty oraz wykonały papierowe chmury ze swoimi imionami.

Pages