Kryminał

 Zapraszamy na kiermasz książek popularnonaukowych w Filii Biblioteki na os. Różanym.

Kryminał

Dolina (B.Minier)

W odciętej od świata dolinie w Pirenejach dochodzi do serii straszliwych morderstw. Podejrzewa się, że jakąś rolę w sprawie odgrywa pobliskie opactwo kryjące wiele sekretów. Miasteczko ogarnia chaos, mieszkańcy postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Do akcji wkracza Martin Servaz, były komisarz policji w Tuluzie, którego przeszłość przywiodła do tego odciętego od świata miejsca.

Srebrne skrzydła.(C.Lackberg)

Po zakończeniu toksycznego związku Faye zbudowała sobie nowe życie za granicą, były mąż Jack odbywa karę więzienia, a firma Revenge odnosi sukcesy i właśnie ma wejść na rynek amerykański. Kobieta już myślała, że najgorsze ma za sobą, tymczasem jej egzystencja zostaje ponownie zagrożona. Ktoś usiłuje przejąć jej firmę i Faye musi wrócić do Sztokholmu. Z pomocą kilku innych kobiet walczy o uratowanie swego majątku, siebie i swoich najbliższych. 

Ofiara T.2 (M.Czornyj)

Serię okrutnych zabójstw dokonanych w Lublinie przed Bożym Narodzeniem przerwała policyjna obława. Nie na długo. W mieście prawdopodobnie pojawił się naśladowca. Równie przebiegły i sadystyczny. Nikt nie chce dopuścić do siebie myśli, że zabójca pozostał na wolności. Porwana zostaje kolejna kobieta. Sprawca najwyraźniej chce wciągnąć do swojej upiornej rozgrywki Eryka Deryłę. Impulsywny komisarz nie waha się podjąć wyzwania.

Grzech T.1 (M.Czornyj)

W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Do sprawy zostaje przydzielony wybuchowy komisarz Eryk Deryło. Gdy znalezione zostają pierwsze zwłoki, na miasto pada strach, a presja wywierana na lubelską policję rośnie. Tropy mnożą się i plączą. Krąg podejrzanych się poszerza. Strach przeradza się w panikę. Ciało kobiety zostało okrutnie zbezczeszczone, z rozmysłem upozowane i porzucone na jednym z lubelskich cmentarzy.

Malwina i Eliza na tropie Wszystko przez krasnala - Kursa J. Małgorzata

Malwina i Eliza, dwie przyjaciółki z Kraśnika, postanawiają spędzić Wielkanoc z dala od domu. Zbieg okoliczności sprawia, że trafiają do małej wioski w okolicach Giżycka, a spotkanie z ogrodowym krasnalem zmusza je do zmiany kwatery.

Zagadka drugiej śmierci - Karolina Morawiecka

"Zagadka drugiej śmierci, czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie..." jest 4. tomem ze znanego cyklu pt. "Karolina Morawiecka (wdowa po aptekarzu)". Główna bohaterka, porte parole samej autorki, i jej znajoma siostra zakonna wyruszają do samego serca klimatycznego Ojcowa na wspólny trening nordic walking, podczas którego niespodziewanie natrafiają na miejsce zbrodni.

Blizny - Marek Stelar

Dzień na budowie zaczął się zwyczajnie. Nic nie wskazywało na dramatyczny rozwój wydarzeń, które postawiły na nogi całą szczecińską policję. Robotnicy odkryli zwłoki młodego mężczyzny, pospiesznie i niedbale ukryte na placu. Nadkomisarz Rędzia przejął śledztwo i ruszył tropem, który zaprowadził go do makabrycznych wydarzeń sprzed lat. To właśnie wtedy rozegrały się owiane tajemnicą wydarzenia. Podczas licealnej wycieczki w okolice Złocieńca zginęło wiele osób.

Bańka - Katarzyna Kacprzak

Akcja "Bańki" rozgrywa się w międzynarodowej korporacji, mającej swoją siedzibę w Warszawie. Firma Top Finance właśnie przeszła spory kryzys, spowodowany wydarzeniami z powieści "Spinka" - dwoma zabójstwami, do których doszło podczas wyjazdowej konferencji połączonej z imprezą integracyjną. Stracili wówczas życie prezes firmy, Wiktor Kamienny, oraz dyrektor finansowy, Wojciech Wesel. Obecnie firma powoli się podnosi i wraca do normalnego funkcjonowania.

Święci Biblii Cienia - Ian Rankin

John Rebus i Malcolm Fox ramię w ramię rozwiązują zagadkę morderstwa sprzed trzydziestu lat.

John Rebus właśnie prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku drogowego, kiedy przypadkiem wypływa zapomniana sprawa sprzed lat. Rebus i jego zespół byli wtedy podejrzewani o celowe ułatwienie oskarżonemu ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości.

Ekspozycja. Komisarz Forst T.1 (R.Mróz)

Zabrońcie czegoś zrobić Wiktorowi Forstowi, a na pewno właśnie to zrobi. Przy wtórze wystrzałów, wyciu silników i obcojęzycznych przekleństw. Jeśli ktoś każe mu pójść do diabła, to z pewnością pójdzie. Po czym wróci - i to z pamiątkami.

Pages