Psychologia

 

Psychologia

Zmierzch demokracji. Zwodniczy powab autorytaryzmu - Anne Applebaum

Zdobywczyni nagrody Pulitzera wyjaśnia dlaczego elity w demokracjach na całym świecie zwracają się w stronę nacjonalizmu i autorytaryzmu.

Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi - Joanna Flis

Kiedy rodzice pili, byłam odpowiedzialna za swoje młodsze rodzeństwo. To przecież naturalne, że o rodzinę trzeba dbać w każdej sytuacji. To jedne z najczęstszych przekonań osób współuzależnionych. Jeśli choć jedno kojarzy ci się z własną sytuacją, koniecznie musisz przeczytać tę książkę. Bliskimi osób uzależnionych, którzy postanawiają odwiedzić terapeutę, kierują przede wszystkim rozpacz, złość i lęk.

Obnażony umysł. Twoja droga do wolności i szczęścia bez alkoholu - Annie Grace

Czy alkohol stanowi dla Ciebie środek odstresowujący? Czy odstawienie go wzmaga Twój lęk i niepewność co do dalszego funkcjonowania? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj książkę "Obnażony umysł. Twoja droga do wolności i szczęścia bez alkoholu", która pomoże Ci zrozumieć i odzyskać spokój.

Nigdy dość. Mózg a uzależnienia - Judith Grisel

Uzależnienia to wielowymiarowy problem, który coraz mocniej dotyka całe społeczeństwo. Być może ktoś w Twoim otoczeniu zmaga się z tą straszliwą przypadłością. W takich okolicznościach warto na wszystkie sposoby szukać pomocy i wsparcia. Książka Judith Grisel "Nigdy dość.

Jak przestać się bać - Ellen Hendriksen

Książka autorstwa Ellen Hendriksen pomaga w stopniowej zmianie życia na lepsze. Pokazuje, w jaki sposób możemy zacząć pracę nad sobą i swoimi obawami, by w pełni wykorzystać własny potencjał oraz pozbyć się wewnętrznych blokad.

Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików - Agnieszka Jucewicz Magdalena Kicińska

"Dom w butelce" uświadamia nam skalę i grozę problemu alkoholowego w Polsce. Czy dziecko alkoholika ma szansę na normalne życie? W polskich rodzinach, w których występuje problem alkoholizmu, żyje od 3 do 4 milionów osób, w tym prawie 2 miliony dzieci. Liczbę nadużywających alkoholu Polaków szacuje się na ok. 2,5 miliona. Ale prawdą jest, że skutki choroby alkoholowej dotyczą nie tylko osób pijących.

Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć - Pippa Grange

Bierz z życia wszystko, co najlepsze. Porzuć niepewność i sięgnij po sukces. Książka "Jak pozbyć się lęku i zacząć żyć" jest pełna praktycznych porad, dzięki którym pokonasz niepokój. Strach jest specyficznym uczuciem ograniczającym możliwości i potencjał człowieka. Istotną umiejętnością jest jego zwalczenie.

Wdowa (C.J. Lyons)

PORYWAJĄCY, TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU THRILLER PSYCHOLOGICZNY. W oddali Leah usłyszała dźwięk syren. Zignorowała go. W tej chwili córka jej potrzebowała. Emily, zwinięta w kłębek pod łóżkiem, z zaciśniętymi powiekami, desperacko drżała. Leah zrobiła to, co uczyniłaby każda matka. Poczołgała się przez krew, by dotrzeć do córki. Dr Leah Wright wróciła do Pensylwanii, wraz z mężem, by odnaleźć spokój, zacząć wszystko od nowa i wychować sześcioletnią córkę, Emily.

Być przyjacielem dla siebie i innych (A. Wielgus)

„Ludzie nie mają przyjaciół, ponieważ nie ma sklepów z przyjaciółmi” – czytamy w „Małym Księciu” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Współczesny człowiek żyje coraz szybciej, ale nie przestaje tęsknić za bliską relacją, za czymś, w czym może być sobą i otworzyć serce przed drugą osobą. Czy można przyjaźnić się z innymi, nie będąc przyjacielem dla siebie? Jak można być dobrym przyjacielem dla siebie? Jak odróżnić prawdziwą przyjaźń od iluzji?

Ocalić syna (L. Berry)

Noah jest wzorowym uczniem, mistrzem w pływaniu i ulubieńcem całego miasteczka. Nikt nie podejrzewa, że coś jest nie tak, do dnia, gdy na jaw wychodzą mroczne, skrywane przez chłopaka sekrety. Noah zostaje skazany na osiemnaście miesięcy zamknięcia w ośrodku resocjalizacyjnym dla młodocianych przestępców seksualnych.

Pages