Dla dzieci

 

Dla dzieci
Legendy dzierżoniowskie

Legendy dzierżoniowskie

poniedziałek, 16-05-2022, 15:48
Dzieci z Przedszkola Niepublicznego nr 4 niedawno brały udział w zajęciach bibliotecznych. Motywem przewodnim były „Legendy  Dzierżoniowa”, dzieci zaznajomiły się również z zasadami korzystania z księgozbioru bibliotecznego w Dziale Dziecięcym Filii. Przedszkolaki wysłuchały legend o „Smoku dzierżoniowskim”,  „O Doboszu z bębenkiem”. Celem zajęć było poznanie legend i opowieści o...
Lubię pszczoły

Lubię pszczoły

wtorek, 10-05-2022, 09:01
Jak powstaje miód? Jakie są rodzaje miodów? Jak długo żyje pszczoła?  7 maja na te oraz wiele innych pytań dzieci otrzymały odpowiedź przy wspólnej zabawie. Pomocą służyły nam książki, bo jak  można byłoby  je pominąć? Zapylanie kwiatków czy zbieranie nektaru, wspólne wykonanie plastra miodu, skosztowanie miodu zrobionego przez pracowite pszczółki, wspólna gra w grę planszową XL,...

Ekspedycja po podwodnym świecie

czwartek, 05-05-2022, 11:39
W środowe popołudnie uczestnicy zajęć  Biblioteki Malucha wyruszyli na ekspedycję po podwodnym świecie. Dzieci miały  okazję poznać  zwierzęta morskie , które zaliczane są  do najbardziej fascynujących i tajemniczych  gatunków. Wspólnie z rodzicami łowiły ryby oraz wykonały domowego akwarium.

Podwodny świat

wtorek, 26-04-2022, 14:47
Zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 6 lat wraz z rodzicami na majowe spotkanie w Bibliotece Malucha. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się bezpośrednio w dziale lub telefonicznie (74 64 64 645). Informujemy, że pierwszeństwo uczestnictwa w zajęciach w Bibliotece Malucha będą miały dzieci zapisane do biblioteki.
bajkowa

Ptaki i ich sprawy

środa, 20-04-2022, 13:40
Sobotnie zajęcia Bajkowej Biblioteki to wiele radosnych chwil : czytanie o bocianie, budowa ptasiego gniazda, dziobanie ziarna a nawet wysiadywanie jaj!Podczas warsztatów plastycznych mali uczestnicy stworzyli wraz z opiekunami niezwykłe ptaki-cudaki. A na zakończenie wyruszyli na poszukiwanie wielkanocnych jajeczek.Zapraszamy na kolejne spotkanie dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunami!
Mała Książka Wielki Człowiek_kwiecień 2022

Mała Książka Wielki Człowiek_kwiecień 2022

wtorek, 19-04-2022, 15:00
Mamy kolejnych kwietniowych Małych Czytelników, którzy okazali się wytrwali i uzbierali komplet naklejek i otrzymali odznakę Super czytelnika!!!

Dzień Czekolady w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym

wtorek, 12-04-2022, 12:35
Dzisiaj obchodzony jest Dzień Czekolady. Z tej okazji  przybyłe do biblioteki dzieci z  Przedszkola Publicznego nr 1 w Dzierżoniowie uczestniczyły  w „smakowitych” zajęciach. Przedszkolacy  wysłuchali „czekoladowych” historii z serii o Cecylce Knedelek,  mogli spróbować różnych rodzajów czekolady oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek związanych z tym słodkim smakołykiem.
Ozdoby wielkanocne

Ozdoby wielkanocne

poniedziałek, 11-04-2022, 12:08
W sobotę, 9 kwietnia, w Dziale  Dziecięcym Filii odbyły się wielkanocne zajęcia plastyczne, w których brały udział dzieci wraz z opiekunami.  Uczestnicy wykonali przepiękne ozdoby z papieru, wytłoczek i styropianu. Jedni uczyli się od drugich, a wesoła  atmosfera wpłynęła na efektywność wykonywanej pracy. Cała grupa spisała się na medal! Zapraszamy serdecznie za rok, na kolejne...

Deszczowe chmury w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym

czwartek, 07-04-2022, 11:42
Wiosenne zabawy, eksperymenty i prace plastyczne wypełniły czas naszym najmłodszym czytelnikom. W ramach comiesięcznych spotkań w Bibliotece Malucha dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami stworzyli chmury, z których popłynęły strugi deszczu. Ponadto maluchy odgadywały zagadki, poznały wiosenne kwiaty oraz wykonały papierowe chmury ze swoimi imionami.

Wiosenna przygoda

czwartek, 31-03-2022, 08:11
Zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 6 lat wraz z rodzicami na kwietniowe spotkanie w Bibliotece Malucha. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się bezpośrednio w dziale lub telefonicznie (74 64 64 645). Informujemy, że pierwszeństwo uczestnictwa w zajęciach w Bibliotece Malucha będą miały dzieci zapisane do biblioteki.

Strony