ŚWIADOMI NIEUZALEŻNIENI. NA STRAŻY ZDROWEGO ŻYCIA

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

ŚWIADOMI NIEUZALEŻNIENI. NA STRAŻY ZDROWEGO ŻYCIA
piątek, 14-04-2023, 09:49

W czwartek 13 kwietnia w bibliotece w Rynku odbyło się 2. spotkanie z uczniami, tym razem, klasy szóstej  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Dzierżoniowie. Młodzież aktywnie włączyła się do realizowanego przez bibliotekę Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

W roli głównych prelegentów wystąpili:

  • przedstawiciel  Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie -  Starszy Technik Sztabowy - mł. ogn. Dawid Kruk
  •  oraz uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego   w Bielawie

To była niepowtarzalna okazja, by zapytać o codzienność zawodową przyszłego strażaka,  policjanta i żołnierza. Dowiedzieć się, że ich praca wymaga sprawności psychofizycznej, więc wszelkie uzależnienia są przeciwskazane. Zaprezentowany film dokumentujący wyjazdy młodzieży klas mundurowych na zgrupowania sprawnościowe wzbudził niemałe emocje, podobnie jak sprzęt i możliwość przymierzenia wojskowego umundurowania.

Realizacja zadania była współfinansowana ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miejskiej Dzierżoniów   na lata 2023-2025.