Biblioteka też ma swoje radio

Biblioteka też ma swoje radio
poniedziałek, 07-05-2018, 09:31

W minioną sobotę 5 maja otwarto w Dzierżoniowie nowy trakt turystyczny upamiętniający nieistniejące już Zakłady Radiowe Diora. Na szlaku umieszczono odlewy najbardziej charakterystycznych radioodbiorników produkowanych w fabryce. Jeden z nich (obok fontanny przy ul. Świdnickiej) przedstawiający radio Ramona został odsłonięty między innymi przez bibliotekę w trakcie pierwszego uroczystego spaceru. W tym czasie zaprezentowano prace plastyczne wykonane przez dzieci w ramach konkursu Dzierżoniowskie radio gra zorganizowanego przez Filię MPBP oraz wyemitowano audycję radiową nagraną przez młodych czytelników z Klubu Książki i Ilustracji działającego przy Dziale Dziecięco-Młodzieżowym.

Warto wybrać się na spacer i zobaczyć wszystkie dziesięć odlewów radioodbiorników.