Najpiękniejsze biblioteki świata

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Najpiękniejsze biblioteki świata
piątek, 02-06-2017, 09:57

Biblioteka to nie tylko "dom dla książek"- przekonywała Katarzyna Wasiluk podczas spotkania z podopiecznymi Środowiskowego Domu Opieki. Współczesna biblioteka to tzw. "trzecie miejsce", czyli miejsce, w którym możemy odpocząć od pracy i domowych obowiązków. Aby biblioteka mogła być taką oazą często nie wystarczy kreatywna praca bibliotekarzy, dużą rolę odgrywa także architektura biblioteczna.

Biblioteka może być piękna. Potwierdzają to: Biblioteka Alexandria w Egipcie, Biblioteka Rękopisów Uniwersytetu w Yale, Portugalska Czytelnia Królewska w Rio de Janerio, Duńska Biblioteka Królewska w Kopenhadze czy Biblioteka Publiczna w Vancuver. Są to wspaniałe biblioteki, ale również architektoniczne perełki.

W Polsce możemy pochwalić się najpiękniejszą biblioteką w Europie, czyli Stacją Kultury w Rumii. Ciekawą architekturą wyróżniają się także min. Sopoteka w Sopocie, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie czy Poczytalnia, nowo otwarta Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Są to miejsca nowoczesne, a zarazem przytulne, które zachęcają do spędzenia tam wolnego czasu.