Największe atrakcje USA - Kolejny Klub Podróżnika za nami!

Największe atrakcje USA - Kolejny Klub Podróżnika za nami!
wtorek, 05-03-2024, 17:29
Na dzisiejszym Klubie Podróżnika gościliśmy dr Małgorzatę Kopyrę, która przedstawiła nam największe atrakcje USA.
Poniżej kilka ciekawostek:
Nowy Jork.: Miasto piękne, warte zobaczenia ale niestety brudne. Obfitujące w piękne atrakcje turystyczne: Statua Wolności, Brooklyn Bridge, High Line.
Wodospad Niagara: jest w samym centrum miasta, jest elektrownią.
Park Narodowy Badlands: w parku odbyło się wiele krwawych walk z Indianami oraz zamieszkiwali go złoczyńcy.
Mount Rushmore: przy budowie pracowało 400 osób i nikt nie zginął.
 Park Narodowy Yellowstone: rozpościera się na wysokości 3000 metrów n.p.m., występują w nim kolorowe jeziora, zbiorniki wodne i gejzery. Wszystkie parki zwiedza się samochodem ponieważ są bardzo rozległe.
Kanion Bryce: skały, które wyglądają jak zamki.
Kanion Antylopy: królują w nim efekty świetlne.
Wielki Kanion: gigantyczny obszar, po którym można jeździć autobusem.
Route 66: droga z San Francisco do Los Angeles
Las Vegas: warto zobaczyć ze względu na kształty hoteli
Park Narodowy Sekwoi: drzewa osiągają wysokość 130 metrów, do rozmnażania drzew potrzebny jest ogień, dlatego pożarów w parku się nie gasi.
Park Yosemite: występują w nim niedźwiedzie
Dolina Śmierci: najgorętsze miejsce w USA, testuje się w niej samochody wyścigowe
San Francisco: górzyste, piękne miasto z dobrą komunikacja miejska.
Waszyngton: ma dobrze zorganizowane nabrzeże, jest bogaty w darmowe muzea.
Wspólnie z Towarzystwo Oswiatowe Ziemi Dzierżoniowskiej bardzo dziękujemy za wspaniały wykład.