Przyjaciele żyrafy Bajki o empatii tom II

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Przyjaciele żyrafy Bajki o empatii tom II
środa, 22-11-2023, 10:39

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami Leśnego Zakątka pozwoliło małym i dużym Czytelnikom poznać bliżej świat emocji i potrzeb oraz opanować sztukę słuchania sercem tego, co inni mówią i widzenia sercem tego, co robią. To było wzruszające i wzbogacające spotkanie.
Tym razem żyrafa Bibi, szakal Zenon i ich mniej lub bardziej kudłaci przyjaciele podzielą się z Wami swoimi zmartwieniami i radościami, tymi największymi, jakich dane jest nam w życiu doświadczyć. Starość, choroba, rozwód rodziców, raniące słowa padające z ust najbliższych - o tym wszystkim mieszkańcy Leśnego Zakątka chcą rozmawiać z przyjaciółmi i dawać sobie pełne miłości wsparcie. Będą też dzielić z Wami pierwsze najważniejsze doświadczenia wspólnoty, przyjaźni, odkrywania swojej tożsamości i wyjątkowości.
-Czy mamy prawo płakać, kiedy nam smutno?
-Czy nieśmiałość to wada?
-Czy wolno nam zmienić zdanie?
-Czego nie wypada chłopcom, a czego dziewczynkom?
-Jak odnaleźć swoje miejsce między rodzicami, którzy się rozstali?
-Jak radzić sobie z tęsknotą?
-Jak zobaczyć w sobie wyjątkowość?
Te i inne pytania, a przede wszystkim odpowiedzi na nie, padną w drugim tomie bajek o empatii.
Intencją autorek bajek o empatii (inspirowanych porozumieniem bez przemocy Marshalla Rosenberga) jest krzewienie wśród dzieci i dorosłych komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, akceptacji i empatii. Takie podejście pozwala odkryć potencjał i wewnętrzne piękno w naszych dzieciach oraz w nas samych. Dlatego też w bajkach nie ma rad. Ich miejsce zajęło zaciekawienie drugim człowiekiem - jego emocjami i potrzebami. Jest tu radość, złość, smutek, wdzięczność i wiele innych uczuć. Emocje są bardzo ważne, bo informują nas o potrzebach, o tym, co w danym momencie przeżywa zarówno mały, jak i duży bohater bajki. Gandalf.com.pl

czytają: Lena Schimscheiner, Maciej Więckowski
czas trwania: 2 godz. 38 min.

Gatunek: