Biografia

 

Biografia

Widziałem otchłań - Simone Moro

„Widziałem otchłań” – refleksyjna opowieść najsłynniejszego włoskiego alpinisty, Simone Moro.

Vetulani. Piękny umysł, dzikie serce - Katarzyna Kubisiowska

Wybitny neurobiolog, ateista, prowokator, zwolennik legalizacji marihuany.
Pierwsza biografia Jerzego Vetulaniego.

2 marca 2017 roku zostaje ranny w wypadku na przejściu dla pieszych. Nie odzyska już przytomności. Umiera po pięciu tygodniach.

Poli Raksy twarz - Krzysztof Tomasik

Pola Raksa zagrała wiele ról teatralnych i filmowych, ale zbiorową wyobraźnią zawładnęła dzięki roli w serialu, który stał się jednym z największych fenomenów polskiej kultury masowej. Postać ślicznej sanitariuszki przyniosła jej bezprecedensową sławę, stając się jednocześnie przekleństwem. Chociaż wystąpiła w filmach Wajdy, Hasa i Barei – dla milionów widzów pozostała już na zawsze rudowłosą Rosjanką z Czterech pancernych.

Bez oklasków - Jan Englert Kamila Drecka

Zaskakujący portret Jana Englerta. Sprawdź, co mówi o sobie i o swoim życiu, a może poznasz go od jeszcze innej strony niż dotychczas. "Bez oklasków" stanowi zapis rozmowy pomiędzy Janem Englertem a Kamilą Drecką. Z ich wymiany zdań wyłania się obraz mężczyzny o wielu obliczach, a zarazem pełnego sprzeczności. Aktorowi udało się spojrzeć na siebie przez pryzmat pracy i wszelkich życiowych doświadczeń.

Każdy dzień jest cudem - Joanna Kurowska Kamila Drecka

"Każdy dzień jest cudem" to fascynujący wywiad Kamili Dreckiej przeprowadzony z filmową i teatralną gwiazdą Joanną Kurowską. Jak wyglądała jej droga do szczęścia i osiągnięcia spełnienia? Jak aktorka poradziła sobie z przeciwnościami losu? Joanna, a tak naprawdę Katarzyna Kurowska to pochodząca z Kaszub aktorka, która znana jest z ról w produkcjach takich jak "Graczykowie", "Komedia małżeńska" czy "13 posterunek".

Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru - Anna Kamińska

Poznaj poruszającą historię psychologa, który działał w czasach PRL-u. Jego metody były uznawane za kontrowersyjne, choć przynosiły wspaniałe rezultaty. Książka "Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru" jest biografią mężczyzny, który ocalił życie wielu osób, o których zapomnieli inni. W czasach PRL-u problem narkotyków, alkoholizmu czy bezdomności nie istniał, więc nie było potrzeby, aby się na nim skupiać.

Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata - Dagmara Bożek

Jaki naprawdę jest biegun polarny? Jak dotkliwe jest jego zimno, jak biała jest jego biel? Jak trudno jest przetrwać w jego surowych warunkach? Czy są w stanie temu podołać kobiety i z jakimi trudnościami przyjdzie im się zmierzyć? Tego wszystkiego możesz się dowiedzieć, jeśli sięgniesz po książkę "Polarniczki.

Curriculum vitae

Chciał być malarzem, tworzyć monumentalne dzieła, został najwybitniejszym ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży. Dla grafików, ilustratorów to absolutny ideał, mag. Czarodziej wyobraźni, ambasador wyobraźni, to tylko nieliczne z imion opisujących magiczną moc jego twórczości, dzięki której bez reszty zawładnął i ukształtował wyobraźnię wielu pokoleń Polaków.

Dante

Znakomicie udokumentowana biografia najwybitniejszego włoskiego poety opublikowana w 700. rocznicę śmierci. Jedna z najważniejszych książek roku we Włoszech, sprzedana w kilkuset tysiącach egzemplarzy.

Ignacy Łukasiewicz

Wynalazca lampy naftowej i pionier przemysłu naftowego Ignacy Łukasiewicz wreszcie doczekał się pełnej biografii. Ten farmaceuta z Galicji, z „oleju skalnego” wydobył energię, która w kolejnych dziesięcioleciach diametralnie zmieniła rytm życia człowieka. Ropa naftowa została najważniejszym naturalnym surowcem rozwoju cywilizacji, ukształtowała oblicze współczesnego świata.

Strony