Bibliotekarz Poleca

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Bibliotekarz Poleca
Kolor: 
 

Światowy Dzień Pszczół

20 maja – Światowy Dzień Pszczół
Obchody tego dnia są okazją do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisku i dla pozyskiwania żywności. To także pretekst do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów.

Tydzień Bibliotek

XXI edycję ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek, trwającą od dziś do 15 maja, promuje hasło "Biblioteka-miejsce na czasie". W akcji co roku uczestniczy także  Biblioteka Dzierżoniów, która zaprasza do odwiedzenia działów biblioteki i udziału w licznych wydarzeniach.

Dzień Strażaka

4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Strażacy to niesamowicie odważni ludzie i chyba najbardziej lubiana "służba alarmowa" na świecie. O tym jak ważna jest praca strażaków i jak wielki szacunek się im należy, nie jestem się aż w stanie wyrazić.
U dzieci temat strażaków wzbudza niemałą fascynację, i nie ma co im się dziwić!

Zapraszamy w Świat Gier Planszowych

Nowości-Planszówki w Dziale Dziecięcym Filii !!!

Zapraszamy Czytelników, którzy niezależnie od wieku mogą zainteresować się działem gier planszowych! Jeśli zatem zdecydowaliśmy, że chcemy zanurzyć się w świat planszówek, to pierwszy krok mamy za sobą. Wystarczy przyjść… i to już jest drugi krok.Trzeci krok.. wypożyczyć . A ten ostatni… zagrać!

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Światowy Dzień Książki to przede wszystkim okazja do promowania czytelnictwa i przypominania o wartości książek oraz podkreślenia roli, jaką literatura odgrywa w naszym życiu. Książka to nie tylko źródło wiedzy, ale również sposób na rozwijanie wyobraźni, kształtowanie postaw i wartości, a także sposób na odpoczynek i relaks. Święto promuje również ochronę własności intelektualnej i poszanowanie praw autorskich twórców.

Cinema Paradiso

Poruszająca historia znanego włoskiego reżysera Salvatore, który wspomina czasy dzieciństwa, spędzonego w małym sycylijskim miasteczku. Salvatore zwany przez wszystkich Toto nawiązuje przyjaźń z lokalnym  operatorem kinowym Alfredo, który wprowadza chłopca w magiczny świat ruchomych obrazków.

Dzień Matki Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi – znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi, to największe na świecie święto ekologii, obchodzone od 1970 r. Obchodzone jest obecnie w 192 krajach, zawsze 22 kwietnia. Chociaż jego głównym celem jest budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.  Wszyscy możemy dołożyć coś od siebie, zaczynając od prostych, małych kroków: sortowania śmieci czy ograniczenia zużywania plastiku.

Wszędzie pachnie czekolada, czyli Dzień Czekolady w bibliotece

 

 

„Choć zamknięta jest szuflada, wszędzie pachnie czekolada. […] i nie mogę żyć w spokoju, gdy ten zapach jest w pokoju”. Danuta Wawiłow

Strony