Dla dzieci

 

Dla dzieci
Kolor: 
 

Kilka słów o emocjach

Dziecko w wieku przedszkolnym jest pełne emocji i sprzecznych uczuć a książka jest świetną pomocą do ich przepracowania. Dlatego na spotkaniu z Wiewióreczkami z Filii PP2 zaglądaliśmy do książeczek, żeby dowiedzieć się co to są emocje i jak sobie z nimi radzić. Dzieciaczki poruszyła historia misia, który nie chciał się dzielić zabawką z misiunią. My zapraszamy do biblioteki po inne książki dotyczące emocji małych czytelników! 

Mikołaj w bibliotece

Tydzień kończymy wizytami w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Słoneczna Piątka" oraz Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie.

Ze względu na zbliżające się Mikołajki, powoli wprowadziłyśmy przedszkolaki w świąteczny nastrój.

Biblioteka Malucha Idą świeta ....

Zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 6 lat wraz z rodzicami na grudniowe spotkanie w Bibliotece Malucha.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się bezpośrednio w dziale lub telefonicznie (74 64 64 645).

Biblioteczna Kicia Kocia z wizytą w przedszkolu

Seria Kicia Kocia to książki dla dzieci autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej. Jej bohaterką jest mała, bystra kotka oraz jej przyjaciele. Książeczki o Kici Koci nie tylko bawią, ale także uczą maluchy

O dobrych manierach w bibliotece

Tematem, który przywiódł pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie do biblioteki był savoir-vivre. A jako, że w bibliotece poprawne zachowanie odgrywa dużą rolę, to skupiliśmy się  m. in. właśnie na zasadach u nas obowiązujących.

Międzynarodowy Dzień Misia

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Misia obchodziliśmy w naszej bibliotece przez cały tydzień.

Uwieńczeniem świętowania było Wielkie Poszukiwanie Misia w piątek 25 listopada.

Każdy śmiałek, który odważył się wziąć udział w poszukiwaniach, w nagrodę zabrał swojego misia do domu.

Święto Pluszowego Misia

    Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Dziale Dziecięco-Młodzieżowym zorganizowano zabawę , ponieważ misie są ulubionymi bohaterami książek dla dzieci. W świętowaniu wzięła udział grupa trzecioklasistów  ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie. W czasie zajęć dzieci poznały historię pluszowego misia, rozwiązywały zagadki związane z misiami, które występują w bajkach oraz zaprezentowały  swoje ulubione pluszaki.

   

Dzień Misia

25 listopada swoje święto obchodzi wspaniały  przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. W naszej bibliotece „Święto Pluszowego Misia” obchodziliśmy wraz z dziećmi z klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dzierżoniowie. W czasie zajęć nie mogło zabraknąć „misiowych” zabaw, zagadek. Dzieci wysłuchały opowiadania o panu Misiu z książki pt. „Nic nie przestraszy misia”. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć z misiami, jak również  słodkich upominków .

Alfabet owocowo-warzywny

W czasie dzisiejszych zajęć w bibliotece dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Dzierżoniowie wysłuchały ksiązki pt.  Alfabet owocowo-warzywny , dzięki której poznały oczywiście litery, ale również dowiedziały się, że warzywa i owoce są nie tylko smaczne i zdrowe. Są też sympatyczne i mile, przyjacielskie
i chętne do zabawy, a przede wszystkim uwielbiają przygody...

Niestraszny potwór w Bajkowej Bibliotece

Na Bajkowej Bibliotece stawiamy czoło potworom, których nie brakuje w bajkach i czasem pojawiają się w dziecięcej wyobraźni. Na zajęciach przyjrzeliśmy się im dokładnie, zajrzeliśmy nawet do paszczy pewnego łakomego stworka, który połykał co tylko spotkał. Aby  mu pomóc przygotowaliśmy pyszną, zdrową, „potworną przekąskę”. W końcu znaleźliśmy świetny sposób na potwora, wystarczy go przytulić, pogłaskać, połaskotać a staje się miły, wesoły i dzieli się z dziećmi słodyczami.

Strony