Dla dzieci

 Szanowni Czytelnicy, w dniu 7.04.2023 r. (Wielki Piątek) Biblioteka będzie czynna w godz. 7:00-15:00

 

Dla dzieci
Kolor: 
 

O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach...

Wiosenne spacery zachęcają do odwiedzin w bibliotece. Dzisiaj gościliśmy grupę dzieciz Publicznego Przedszkola nr 1 w Dzierżoniowie .
Przedszkolacy z zainteresowanie wysłuchali wierszowanej opowieści  O wiośnie kurczętach i wielkanocnych świętach, która przybliżyła im wiosenne  zmiany zachodzące w przyrodzie oraz tradycję świąt wielkanocnych.

Alkohol? Nie dziękuję!

Dział Dziecięco –Młodzieżowy biblioteki rozpoczął realizację  Gminnego Programu Profilaktyki
i Rozwiązywania Problemów Antyalkoholowych pod hasłem „Alkohol? Nie dziękuję!”.

O Układzie Słonecznym ...

W minione piątkowe przedpołudnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie wzięli udział w zajęciach związanych z kosmosem, a dokładnie poznawali  Układ Słoneczny. Dzięki lekturze książek o tej tematyce przemierzali fascynujący kosmos.

#dzierzoniowczyta

Zwierzęta Polski

W czasie wczorajszej lekcji bibliotecznej dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Dzierżoniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchały informacji zaczerpniętych z  Atlasu zwierząt Polski Bolka i Lolka. Wspólnie  próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na nurtujące przedszkolaków pytania dotyczące fascynującego świata fauny i flory.

#dzierzoniowczyta

 

Dawno, dawno temu...

Dawno, dawno temu, gdzieś, lecz nie wiadomo dokładnie gdzie…tak się baśniowa opowieść rozpoczyna. Wraz z uczniami klasy drugiej Niepublicznej Szkoły „Edukacja” z ciekawością weszliśmy do magicznego świata baśni. Najstarsze baśnie pojawiły się kilka tysięcy lat temu i do dziś nie straciły na aktualności. Zwycięstwo dobra, pracowitości i miłości nad złem, chciwością i przebiegłością to morał, który zawsze cieszy i przypomina, że każdy jest ważny i może spełnić swoje marzenia.

Lutowe spotkania z grupami Lisków i Myszek z PP3 Dzierżoniów

Wizyty u maluszków w Przedszkolu Publicznym nr 3 to pełne radości i emocji spotkania. W lutym dzieci z grupy Lisków stanęły oko w oko ze strasznymi dinozaurami. Natomiast maluszki z grupy Myszek z radością weszły do świata ulubionej świnki Peppy.

"Koci Świat"

28 lutego w Dziale Dziecięcym Filii odbyły się zajęcia „Kolorowy Świat Bajek”, których motywem przewodnim był „Koci Świat”. Dzieci zapoznały się z „kocią literaturą” w różnorodnej szacie i formie oraz wysłuchały przezabawną książeczkę „Hej, kocie”. Uczestnicy zajęć poznali historię, rasy kotów domowych i dzikich, ich zwyczaje oraz opowiadali o swoich pupilach. Wesołym akcentem spotkania była kocia gimnastyka!!!

Sport to jest to!

O tym że ruch jest ważny,  zabawa to radość, a "Sport to jest to" przekonały się dzieci uczestniczące w zajęciach Biblioteki Malucha. Mali sportowcy poznali różne dyscypliny, jak również wzięli udział w różnych nietypowych konkurencjach, ponadto wspólnie z rodzicami zaprojektowali strój sportowca, m.in. boksera, piłkarza, skoczka narciarskiego czy tenisisty.

 

Strony