Nowości Wypożyczalni Biblioteki Głownej

 Ze względu na ograniczenia w świadczeniu usług- MPBP w Dzierżoniowie otwarta jest w godzinach 11-17 od pn-śr,pt oraz 8-12 czw. 

Nowości Wypożyczalni Biblioteki Głownej

Ostatnia iskra nadziei

Wzruszająca wojenna opowieść o najważniejszych życiowych wyborach

Kryzys w małżeństwie Adriany pogłębia się. Kobieta zapełnia emocjonalną pustkę spotkaniami z najlepszą przyjaciółką, którą traktuje jak zastępczą babcię. Coraz bardziej wciąga ją historia małżeństwa Agnes w czasach wojny.

Rozmowy z seryjnymi mordercami

Czy ktokolwiek z Was zastanawiał się kiedyś, jak to jest żyć, będąc całkowicie skreślonym przez społeczeństwo? Żyć z ciężarem na sercu i wyrzutami sumienia, jednocześnie codziennie pokutując za dopuszczenie się karygodnych czynów wobec drugiego człowieka? Christopher Berry-Dee nie tylko się zastanawiał.

Serce umiera ostatnie

Stan i Charmaine mieszkają w samochodzie. Kiedyś, jak wszyscy, mieli dom, kariery i ufnie spoglądali w przyszłość. Ale przyszło załamanie systemu, bezrobocie, drastyczny wzrost przestępczości i rozpad społeczeństwa. Po upadających miastach szwendają się hordy zdesperowanych ludzi, dla których przemoc jest sposobem na życie. Charmaine dorabia w lokalnym barze i dzięki temu mają na benzynę. Możliwość ucieczki jest jedyną – skromną – gwarancją bezpieczeństwa.

Tydzień na uwiedzenie

Spindle Cove, urocza nadmorska miejscowość, raj na ziemi dla młodych dam... rozczarowanych mężczyznami.

Idealna żona

Beth Murphy rozpoczyna nowe życie. Przemyślała swój plan dokładnie i jest pewna, że wszystko musi się udać. Powinna być jednak bardzo ostrożna. Wystarczy drobny błąd, a jej despotyczny, skłonny do przemocy mąż bez trudu wpadnie na jej ślad. Beth właśnie od niego uciekła. Teraz ma zupełnie nowe nazwisko i wygląd, ale bez przerwy musi być czujna... Jeffrey wraca do domu ze służbowej podróży. Z przerażeniem odkrywa, że jego żona, Sabine, zniknęła.

Tylko ty

Klaustrofobiczna opowieść o samotności i miłości, o zależności i obsesji.

Pål pracuje przy bramkach wejściowych do sztokholmskiego metra. Po kilku mrocznych latach swojego życia jest gotów, by znów kogoś pokochać.

Miasta śmierci. Sąsiedzkie pogromy Żydów

Narastająca wrogość w społeczeństwie wobec Żydów przez lata podsycana była antysemickimi publikacjami i informacjami. Nic więc dziwnego, że w końcu musiała znaleźć swoje ujście i eksplodować. Nikt nie spodziewał się, że spowoduje aż takie straty i zniszczy całe rodziny. Postać, jaką nienawiść przybrała w Polsce wschodniej w 1941 roku przekroczyła wszelkie granice.

Skowyt nocy

Inspektor Andrzej Krzycki leży w szpitalu. Ledwie uszedł z życiem po zatruciu cyjanowodorem. Nie mówi i nie chodzi. W zasięgu wzroku nie ma nikogo, komu mógłby zaufać. Jego przyjaciel został porwany przez bossa pomorskiej mafii, szalonego miłośnika rekonstrukcji historycznych, a zdradzona żona wróciła do Krakowa. Miejscowa policja ma za dużo własnych problemów, by go wspierać lub choćby zorganizować sensowną akcję poszukiwawczą.

Czas wagi

W połowie 1997 roku na warszawskiej Pradze zostaje porwana córka milionera. Jest torturowana, gwałcona i trzymana w nieludzkich warunkach. Ojciec powiadamia policję, wynajmuje znanego detektywa i robi wszystko, aby uwolnić córkę. Po przekazaniu okupu Sara jednak nie wraca. Kiedy zrozpaczona rodzina informuje dziennikarzy, wybucha skandal. Pod presją mediów w ministerstwie zapadają pospieszne decyzje. Emil Stompor zostaje zmuszony do udziału w sprawie.

Władcy czasu

Kontynuacja thrillera kryminalnego 2019 roku Cisza białego miasta.

Strony