Dział Dziecięco - Młodzieżowy

 

Dział Dziecięco - Młodzieżowy

Siedziba:

Budynek główny biblioteki, Rynek 2, II piętro

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek:        10:00 - 18:00
czwartek:                          8:00 - 12:00
 
 
Wypożyczalnia i czytelnia.
Posiada ponad 20.000 książek, w tym literaturę piękną, powieści obyczajowe, przygodowe, fantastyczne, historyczne, książki popularnonaukowe, lektury oraz czasopisma dla dzieci i młodzieży.

 Biblioteka Malucha
Spotkania rodziców i ich małych pociech odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca i mają edukacyjno-zabawowy charakter. W ofercie zabaw znajdują się np. warsztaty plastyczne, nauka prostych wierszyków, piosenek, wyliczanek, głośne czytanie, itp.

Klub Książki i Ilustracji

Spotkania dla dzieci w wieku szkolnym , w czasie których młodzi czytelnicy przekonują się, że książka może być inspiracją do zabawy, tworzenia obrazów i animacji, poznają ciekawą literaturę dziecięcą oraz różne techniki plastyczne.

 Edukacja Czytelnicza

W dziale organizowane są również spotkania z dziećmi z okolicznych przedszkoli oraz z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tym czasie dzieci zapoznają się z funkcjonowaniem biblioteki oraz tematami związanymi między innymi z historią naszego regionu, ochroną środowiska czy świątecznymi tradycjami.  Propozycje tematów spotkań i pogadanek dostępne są w dziale oraz tutaj

 Lato i ferie w bibliotece
W czasie ferii zimowych i wakacji letnich  organizujemy  dzieciom wolny czas przygotowując różne gry i zabawy.

Rozrywkowe popołudnia
Udostępniamy na miejscu gry planszowe i zręcznościowe.

Worki różności
Oprócz tradycyjnych książek udostępniamy również zestawy dydaktyczne, które zwierają książkę, grę i zabawkę. Te nietypowe zestawy edukacyjno-rozrywkowe inspirują dzieci i rodziców do ciekawej zabawy.