Czytelnia i Multiteka

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że w lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek - 8:30-16:30, czwartek - 8:00-12:00. Zapraszamy!

Czytelnia i Multiteka

Siedziba:

Budynek główny biblioteki, Rynek 2, II piętro

Godziny otwarcia:
Poniedziałek  i Piątek:  8:30- 16:30       
Wtorek i Środa:         10:00 - 18:00
Czwartek:                 8:00 - 12:00

W Czytelni znajdują się książki naukowe i popularnonaukowe. Integralną część księgozbioru stanowią wydania sprzed 1939 roku. Czytelnia oferuje również prasę bieżącą i stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.
Można skorzystać również z Wi-Fi. Świadczone są tutaj usługi kserograficzne, drukowanie (wydruk kolorowy i czarno-biały) oraz skanowanie. W dziale prowadzone są wypożyczenia międzybiblioteczne.
Dzięki przystąpieniu do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2021” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca w czytelni można wypożyczyć nieodpłatnie jeden egzemplarz odtwarzacza cyfrowych książek mówionych – Czytak 4. Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące, jest także przyjazne dla osób starszych, z dysfunkcją wzroku oraz osobom niepełnosprawnym, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą czytać normalnego druku. Udostępniony nam przez Stowarzyszenie „Larix” księgozbiór będzie wciąż powiększany o nowe ciekawe pozycje książkowe, na chwilę obecną czytelnicy mają bezpłatny dostęp do 2 990 książek mówionych.

Multiteka w swoich zasobach posiada audiobooki, filmy, spektakle teatralne, kursy językowe, seriale. Zbiory te są cały czas powiększane i wzbogacane o nowe tytuły.