Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi Autor: Agata Romaniuk

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi Autor: Agata Romaniuk
Tuesday, 03-08-2021, 15:25
Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi Autor: Agata Romaniuk

Gdzie inni nie dają rady, tam do akcji wkracza Kocia Szajka! Już wkrótce ma się odbyć uroczysty bankiet w cieszyńskim ratuszu. Na tę okazję zaplanowano też specjalną kulinarną atrakcję - to słynne w całym mieście kanapeczki ze śledziem! Kiedy wydaje się, że wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, dochodzi do niespodziewanego wydarzenia. Sklep rybny na ulicy Głębokiej stał się obiektem włamania, podczas którego skradziono wszystkie śledzie!

Możliwe, że dla innych byłaby to sytuacja bez wyjścia, lecz ta sprawa to znakomite wyzwanie dla bohaterów tej książki. Komisarz Ludwik Psota i policjantka Walerka Koczy bez wahania wkraczają do akcji, mając zamiar rozwiązać tę zagadkę. Mimo to zadanie do łatwych nie należy. Tutaj potrzeba Kociej Szajki dowodzonej przez samego Komandosa. To nie byle kto - to były oficer kocich oddziałów specjalnych. Rozpoczyna się badanie tropów i misja, której celem jest schwytanie złodzieja.

Czy Kocia Szajka zdąży złapać winowajcę, tym samym ratując bankiet ze słynnymi kanapkami? Dzieci znajdą odpowiedzi na wszystkie pytania, czytając tę zabawną książkę. Jest ona pierwszą częścią przebojowej serii o bohaterskich kotach. Szykują się prawdziwe detektywistyczne emocje!

 

Gatunek: