Muzea nie muszą być nudne - wykład

Muzea nie muszą być nudne - wykład
wtorek, 25-10-2022, 12:43

25 października w bibliotece w Rynku odbyło się spotkanie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy. Wykład ,,Muzea nie musza być nudne” przeprowadziła Alicja Sygut. Słuchacze dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z Muzeum Oscypka w Zakopanem oraz Muzeum Miniatur w Pradze. Najpierw przybyli goście poznali góralską historię, dowiedzieli się o rodzajach serków podhalańskich oraz przyswoili nowe terminy związane z Góralami. Następnie, po przeniesieniu się do Pragi, słuchaczy zaciekawiły mikrominiatury, których nie można zobaczyć gołym okiem lecz jedynie pod mikroskopem bądź lupą. Dziękujemy za przybycie!