Spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem
piątek, 04-10-2019, 08:29

2 października w bibliotece w Rynku odbyło się spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem. Autor powieści kryminalnych zadebiutował w 2007 r. książką ,,Droga bez powrotu”. Główna zasada, którą kieruje się przy pisaniu polega na wywołaniu w fabule ,,trzęsienia ziemi”, a następnie na wprowadzeniu napięcia, bo najważniejsza jest akcja.

Obecnie na rynku wydawniczym panuje „moda” na kryminały. Aby książka została zakwalifikowana jako kryminał musi spełniać podstawowy wymóg – w treści powinien pojawić się trup. Wiele powieści reklamowanych mianem ,,kryminału roku” otrzymało taki status niesłusznie, okładki z krzykliwymi hasłami mają za zadanie przyciągnąć klienta, liczy się chwyt marketingowy, a nie to co reprezentuje treść książki.

Krzysztof Koziołek opowiedział słuchaczom wiele ciekawostek z życia zawodowego pisarza. Powieści są dzisiaj towarem (już nie najwyższego rzędu), a popularność autora może być spowodowana: jego śmiercią, skandalem bądź bardzo ciężką i mozolną pracą, na którą decydują się nieliczni. Pisarz wyjaśnił też czym kierują się klienci przy wyborze książki. Koziołek wspomniał o systemie wybierania nazwisk do swoich książek oraz zrelacjonował sposób, który pomaga mu jak najlepiej przygotować się do pisania powieści z gatunku kryminał retro. Zaciekawił przybyłych informacją o powstawaniu okładek i wytłumaczył, kto ma największy wpływ na to, jak dana obwoluta bądź okładka będzie wyglądać. Gość biblioteki podzielił się z zebranymi ile kosztuje wydanie audiobooka oraz zdradził, jaka ostatnio otrzymana nagroda bardzo go wzruszyła. Koziołek odniósł się do swojej największej pasji – górskich wędrówek. Pisarz obecnie zajmuje się tworzeniem thrillera ,,Biały pył”, którego akcja będzie się toczyć w Himalajach na K2.