Biblioteka Wielokulturowa - Dni Kultury Czeskiej

 

Biblioteka Wielokulturowa - Dni Kultury Czeskiej
Friday, 26-10-2018, 12:20

            W dniach 16-18 października w ramach cyklu „Biblioteka wielokulturowa” świętowano Dni Kultury Czeskiej, które obfitowały w wiele ciekawych wydarzeń. Jednym z nich był koncert uczniów z klasy fortepianu Doroty Mól „d- Mol” Śladami Księdza Zbigniewa Czendlika. W pierwszej części zostały przepięknie zagrane utwory polskie i czeskie. Następnie, przed publicznością wystąpił: Zespół Wokalny ,,D - MOLLKI", który tak fantastycznie zaśpiewał czeski przebój ,,Malovany džbanku", że konieczny był bis.

          Biblioteka zaprosiła też gościa specjalnego – księdza Zbigniewa Czendlika, który przyjechał z Czech.  Jest on najpopularniejszym proboszczem w kraju naszych sąsiadów, zdobył sławę jako prezenter telewizyjny, a jego kazania są bardzo odważne. W bibliotece ksiądz spotkał się z młodzieżą i odpowiadał na pytania uczniów dotyczące nie tylko religii, ale i jego życia prywatnego. Nawiązywał także do swojej książki ,,Bóg nie jest automatem do kawy”, którą podpisywał po zakończonym spotkaniu.

W czasie Dni Kultury Czeskiej odbyły się również min. ciekawe zajęcia dla najmłodszych, w czasie których mogli oni poznać min. bohaterów czeskich bajek, a odwiedzający bibliotekę (zarówno główną siedzibę, jak i filię) mogą do końca października podziwiać wystawy min. „Czechy po sąsiedzku” i „Witajcie w Czechach”