Podsumowanie projektu Młodzi i Twórczy w Interaktywnej Bibliotece

W lipcu i sierpniu biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, w czwartki od 8.00-12.00. ZAPRASZAMY!

Podsumowanie projektu Młodzi i Twórczy w Interaktywnej Bibliotece
Tuesday, 25-01-2022, 15:08

Z przyjemnością informujemy, że 2021 roku w naszej bibliotece zrealizowaliśmy projekt MŁODZI I TWÓRCZY W INTERAKTYWNEJ BIBLIOTECEProjekt sfinansowany został ze środków Fundacji PZU, dzięki któremu zakupiliśmy monitor interaktywny. Działanie zakładało organizowanie spotkań edukacyjno-kulturalnych dla dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli z terenu powiatu dzierżoniowskiego oraz  dla dorosłych użytkowników biblioteki.

W ramach projektu zrealizowano 79 form spotkań tj. lekcje biblioteczne, spotkanie autorskie, prezentacje multimedialne, kursy języka włoskiego, spotkania Klubu Podróżnika, Narodowe Czytanie, spotkania Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej, Biblioteki Malucha, Klubu Książki i Ilustracji i.in.,  przy wykorzystaniu monitora interaktywnego. Łącznie w  przedsięwzięciu wzięło udział  3037 osób.

Dzięki realizacji projektu zacieśniliśmy i rozwinęliśmy współpracę  z placówkami oświatowymi z powiatu dzierżoniowskiego, uatrakcyjniliśmy  ofertę kulturalno-edukacyjną biblioteki oraz wprowadziliśmy nowy, bardziej innowacyjny sposobów przeprowadzania zajęć.