Spotkanie autorskie z Jakubem Bielawskim

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Spotkanie autorskie z Jakubem Bielawskim
czwartek, 23-05-2019, 09:19

22 maja w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Bielawskim. Promował on swoją najnowszą książkę ,,Ćma”. Młody pisarz pochodzący z Dzierżoniowa zadebiutował wcześniej zbiorem opowiadań ,,Słupnik”.

Jakub Bielawski - nauczyciel, z wykształcenia historyk, pracujący obecnie we Wrocławiu w Muzeum Pana Tadeusza postanowił zająć się pisaniem powieści. ,,Ćma” to książka weird fiction z elementami horroru. Autor akcję książki osadził w Dzierżoniowie i okolicach. Gość opowiedział o znaczeniu tytułu promowanej książki, rozwinął temat motywu śmierci w ,,Ćmie” i przekazał słuchaczom wiele ciekawostek np. o znajdującym się jednym z największych skupisk nietoperzy w Polsce obok Rościszowa.  Bielawski zdradził, że przy pisaniu wzorował się na innych autorach, takich jak Olga Tokarczuk czy Łukasz Orbitowski.

Historyk jest w trakcie tworzenia kolejnej książki, która oscyluje wokół wysiedleńców z naszego powiatu. Spotkanie z lokalnym autorem zgromadziło mnóstwo fanów Bielawskiego. Po promocji, pisarz cierpliwe podpisywał swoje książki i składał na nich autografy.