Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem

Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że Dział Dziecięcy Filii posiada nowy numer telefonu: 507 770 859

Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem
środa, 19-06-2019, 10:21

          18 czerwca w Wypożyczalni w Rynku odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem, czołowym autorem kryminałów w Polsce. Jego książki były wielokrotnie nominowane do wielu nagród m.in. do Nagrody Wielkiego Kalibru, którą otrzymał dwukrotnie – za powieści ,,Przejęcie” i ,,Żmijowisko”.                 

         Chmielarz opowiedział słuchaczom o swojej, trwającej od lat młodzieńczych, fascynacji kryminałami. Zdradził, że jego zwyczajem jest najpierw wymyślanie zbrodni, a następnie kreowanie reszty fabuły. Realizm swoich książek zawdzięcza dobrej znajomości środowiska policyjnego. Chmielarz stwierdził, że najlepiej pisze mu się książki wieczorami, chociaż praca w domu wcale nie należy do najłatwiejszych. Wszystko z powodu zbyt wielu „rozpraszaczy”.

         Gość odpowiadał na pytania dotyczące swoich powieści min. kolejnych części poczytnej serii o komisarzu Mortce. W sierpniu ukaże się nowy thriller psychologiczny ,,Rana”, w którym Chmielarz porusza temat przemocy wobec dzieci. Za kilka miesięcy możemy spodziewać się też ostatniego tomu cyklu gliwickiego - ,,Wilkołaka”.

          Licznych fanów autora ucieszył fakt, że na podstawie ,,Żmijowiska” kręcony jest serial, w roli głównego bohatera wystąpi Paweł Domagała. Trzymamy kciuki za dalszą karierę Wojciecha Chmielarza i życzymy mu Paszportu Polityki!